BahreynHaberlerİranOrtadoğu

İran Son Patlamalarda Eli Bulunduğu Yolundaki Bahreyn Yönetiminin İddialarını Reddetti.

İRNA’nın bildirdiğine göre bugün bir açıklama yapan İran İslam cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Arap ve Afrika işleri yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Bahreyn dışişleri bakanı Halit Bin Ahmet Al-ı Halife’nin İran’ın Sitre’deki patlamada eli olduğu yolundaki iddiasını reddederek, İran dışişleri bakanının bölge ülkelerine yaptığı yapıcı ve yararlı ziyaret ve görüşmeler esnasında Bahreyn tarafından yapılan bu suçlamanın tamamen belli amaçlar doğrultusunda olduğunu ve aslı hakikatinin bulunmadığını bildirdi.

İranla irtibatlı bir kişinin yakalandığı iddiasını yalanlayan Abdullahiyan, “İran, Bahreyn dışişleri bakanlığına şu nasihati yapmaktadır ki Bahreyn ve bölgede mezhep fitneciliğini körüklemek yerine bölgede genel güvenliğin oluşturulması ve Bahreyn yönetimi ile halkı arasında barış ortamı sağlanması yönünde yapıcı ve olumlu adımlar atmalıdır” dedi.

Bahreyn içişleri bakanlığı dün yaptığı bir açıklamada Sitre şehrinde vuku bulan patlamada iki polis görevlisinin öldüğünü ve bir kişinin de yaralandığını bildirmişti. Bazı kaynaklar ise yaralıların sayısının 6 olduğunu açıklamışlardır.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.