HaberlerİranOrtadoğu

İran, Şubat ayında geniş çaplı askeri tatbikat yapacak

İran İslam Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Komutanı, kara kuvvetlerin savaş, eğitim ve operesyon gücünü yükseltmek amacıyla Şubat ayında geniş çaplı bir askeri tatbikat düzenleneceğinin haberini verdi.

Bugün Cumartesi ordunun siyasi kurumu çalışanlarına hitaben konuşma yaparak bu haberi veren Tuğgeneral Ahmedrıza Purdestan, bu tatbikatın, piyade birlikler, zırhlı araçlar, iletişim ve özel harekat birlikleri ve Devrim Muhafızları birliklerinin işbirliği ile düzenleneceğini söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmedrıza Purdestan, “Bu askeri tatbikat dolaysıyla kara kuvvetlerinin savaşma kabiliyeti yükseltecek, ayrıca, İran İslam Cumhuriyeti’nin barış ve dostluk mesajı komşu ülkelere ilan edilecektir”dedi.

Tuğgeneral Ahmedrıza Purdestan, İran yapımı olan Zülfikar Tankı ve diğer askeri taşıt araçların yakın gelecekte İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı tarafından toplu üretime geçeceğinin bilgisini vererek, savaşlarda eşit olmayan tehditlere karşı tüm techizatların Sanayi Bakanlığı tarafından üretime geçeceğini kaydetti.

Düşmanın yumuşak tehditlerine de konuşmasında işaret eden Tümgeneral Purdestan, ordunun siyasi kurumunun bu yöndeki çalışmaları çok önemli olduğunu dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.