AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

İran, Sudan’da düşen uçaktan dolayı başsağlığı mesajları yayınladı

İran dışişleri bakanı Ali Ekber Salihi ile İslami irşad ve kültür bakanı Seyyid Muhammed Hüseyni, Sudan’lı meslektaşlarına mesaj göndererek, Sudan’lı üst düzey yetkilileri taşıyan uçağın düşmesinden dolayı baş sağlığı dileklerinde bulundular.

İran dışişleri bakanı Ali Ekber Salihi, Sudan’lı meslektaşı Ali Karti’ye gönderdiği mesajında aralarında Sudan irşad ve vakıflar bakanının da bulunduğu askeri ve mülki erkandan olmak üzere 25 üst düzey yetkilinin de bulunduğu 31 kişinin hayatını yitirdiği acı uçak kazansından dolayı baş sağlığı dileklerinde bulundu.

İran dışişleri bakanı Ali Ekber Salihi, olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Sudan halkı ve hükümetine sabır dileklerinde bulundu.

İslami irşad ve kültür bakanı Seyyid Muhammed Hüseyni de, olayda aralarında Sudan irşad ve vakıflar bakanının da bulunduğu uçak kazasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulundu.

Hatırlanacağı gibi, Sudan’ın güneyinde Kerdofan eyaletinde sivil bir uçak düşmüş ve aralarında, irşad ve vakıflar bakanı Gazi El-Sadık’ın da bulunduğu askeri ve mülki erkandan 25 üst düzey yetkilinin de bulunduğu toplam 31 kişi hayatını yitirmişti. Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada da, uçağın kötü hava şartlarından dolayı düştüğü belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.