HaberlerİranOrtadoğuSuriye

İran Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani: Suriye Halkının Demokratik Yollarla Geleceğini Tayin Etme Hakkı Vardır

İran Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani ülkesinin, Suriye halkının silah yoluyla değil anayasa ve seçimler yoluyla, geleceğini demokratik yollarla tayin etme hakkını bir kez daha yineledi.

Laricani dün gece el-Mayadin kanalına verdiği demeçte, Suriye’ye karşı savaşa katılan ülkelerin hedefinin, bölgeyi parçalama ve kaynaklarını çalma amacını taşıyan Amerikan- Siyonist planlara karşı duran direniş hareketlerini vurmak olduğunu söyledi.

Laricani, Amerika Birleşik Devletlerinin Suriye krizine çözüm bulmak istemediğine işaret ederek, muhalefeti silahlandırmaya çalıştığını ve bölgedeki istikrarı vurmak için krizler yaratmaya devam ettiğine dikkat çekti.

Demokrasiyle alakası olmayan bazı ülkelerin Suriye’de demokrasiye çağrı yapmalarını garipseyerek, ülkelerinde seçim olmayan ülkeler nasıl olurda Suriye halkına özen gösterir sorusunu dile getirdi.

Laricani, Suriye’ye yönelik İsrail saldırısının demokrasi davsı olmadığını bilakis işgalci İsrail’e karşı direnişi destekleyen Suriye’yi zayıflatmak olduğunu açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.