FilistinHaberlerİranLübnanOrtadoğuSuriye

İran-Suriye-Lübnan-Filistin omuz omuza

Lübnan Hizbullah Hareketi Siyasi Konseyi Başkan Yardımcısı Kamati, Filistin ve Lübnan direnişi ve yine Suriye ve İran’dan oluşan dörtlü koalisyon arasında korsan İsrail’in tehditlerine karşı yeni bir mücadele döneminin başladığını belirtti.

Hizbullah hareketi yetkililerinden Mahmut Kamati, dörtlü koalisyonun İslam dünyası ve direniş için hayır ve iyilik ekseni olduğunu ve korsan İsrail ile mücadele yolunda her türlü mezhebi ve etnik yaklaşımdan bağımsız bir şekilde oluştuğunu kaydetti.

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın Suriye Cumhurbaşkanı Esad ve Filistin ve Lübnan direniş liderleri ile görüşmesini direniş ekseni üyelerinin vahdetine vurgu şeklinde değerlendiren Kamati, korsan İsrail’in tehditlerinin içi boş tehditler olmasına karşın herkese yönelik olduğunu vurguladı.

Kamati, direniş eksenini yeni stratejisinin bölgede her türlü savaşın vuku bulmasını önlemek olduğunu, Ahmedinejad’ın Şam’da verdiği mesajın bölgede yeni bir Ortadoğu’nun şekillendiğini müjdelediğini, yeni Ortadoğu’nun Amerika’nın arzu ettiği Ortadoğu’dan çok farklı olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (109) içerik yüklenmiştir.