HaberlerİranOrtadoğuSuriye

İran, Suriye’deki krizin çözümü için bütün gücüyle çalışıyor

İran Dışişleri Bakanlğı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, bugün düzenlediği basın konferansında; İran’ın Suriye halkını desteklemek ve Suriye’de yaşanan krizi çözmek için bütün gücüyle çaba harcadığını dile getirdi.

Ülkesinin, Suriye’deki krizin çözülmesi için İslam devletlerinin bakış açılarını birbirine yakınlaştırması gerektiğine işaret eden Mihmanperest; İran’ın Bağlantısızlar Hareketinin başkanı sıfatıyla Suriye’de yaşanan krizi çözmek için çabalarını yoğunlaştırdığını beyan etti.

İran’ın ulusal diyalogun başlamasıyla ilgili görüşmek üzere Suriyeli muhalefet ile iletişim kurmak için büyük bir çaba harcadığına değinen Mihmanperest; dini mekanlara karşı düzenlenen saldırıların Siyonist oluşum ile silahlı terör grupları arasındaki koordinasyonun somut bir delili olduğunu kaydetti.

İslam dünyasının Siyonizm destekli bir saldırıya maruz kaldığının altını çizen Mihmanperest; İran,dini mekanlara yönelik saldırıları şiddetle kınadığını belirterek silahlı terör gruplarının Suriye’de farklı anıt ve makamlara yönelik saldırılar düzenleyeceği yönünde tehditlerde bulunduğuna dikkat çekti.

Silahlı terör gruplarının sivillere yönelik toplu katliam saldırıları düzenlemekte olduğunu beyan eden İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mihmanperest; silahlı terör gruplarını destekleyenlerin özünde Siyonist oluşumu desteklemekte olduğunu vurguladı.

İslam âleminin terör saldırılarına karşı mücadele etmesi gerektiğini yineleyen Mihmanperest; silahlı terör gruplarını destekleyen Batının sivilleri hedef alan toplu katliam ve terör saldırılarını görmezden geldiğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Haziran 2021 (16) içerik yüklenmiştir.