HaberlerİranOrtadoğuSuriye

İran, Suriye’ye yönelik yapılabilecek her türlü yabancı müdahaleleri reddetti

İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi; ülkesinin, Suriye’ye yönelik yapılacak bütün yabancı müdahaleleri reddeden tutumunu yineledi.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Siyasi Büro Üyesi ve Dış İlişkiler Sorumlusu Mahir el-Tahir ile Tahran’da yaptığı görüşmede Salihi; İran’ın, bu süreçte Suriye’de yaşanan gelişmeleri Suriye’nin direnişte ve bölgedeki önemli konumunu göz önünde bulunduran bir bakış açısıyla değerlendirdiğini dile getirdi. Salihi, Suriye’de yaşanan sorunların çözümünün dış müdahaleden uzak ve reformların uygulanması yöntemiyle gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı.

İran’ın Filistin davasını destekleyen ilkesel ve stratejik tutumunu dile getiren Salihi; bütün bölge ülkelerinin Batılı ve Siyonist güçlerin Arap-İslam cephesi ile İsrail işgali arasındaki çatışmaları çarpıtmayı amaçlayan komplo ve provokasyonlarına karşı dikkatli olmaları gerektiğini beyan etti.

Öte yandan Suriye’nin direniş cephesindeki hassas ve önemli rolüne işaret eden Tahir; Filistin halkının Suriye’de yaşanan sorunların bütün taraflar arasında gerçekleşecek ulusal diyalog yöntemiyle çözülmesinden yana olduğunu ve Suriye’ye yönelik her türlü dış müdahaleyi reddettiğini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.