HaberlerİranOrtadoğuSuriye

İran, Suriye’yi Bütün Alanlarda Desteklemeye Önem Veriyor

İran Başkanı Yardımcısı Ali Said Lo; Tahran’ın, Suriye’yi başta ekonomik alanda ve maruz kaldığı saldırı karşısındaki direniş alanında olmak üzere bütün alanlarda desteklemeye büyük bir önem verdiğini ifade etti.

Suriye’nin İran Büyük Elçisi Dr. Adnan Mahmut ile bugün bir araya gelen Said Lo; Suriye’ye karşı saldırıya katılan tarafların Suriye halkının katledilmesi, ekonomisi ve alt yapısının tahrip edilmesinin sorumluluğunu üstlenmesi gerektiğini beyan etti.

Suriye ve İran arasındaki stratejik ilişkilerin derin köklere dayanarak her geçen gün güçlendiğine işaret eden Said Lo; iki ülke arasında gelişen ilişkilerin bütün bölgenin çıkarlarına hizmet ettiğini dile getirdi.

İran başkanlık seçimlerinin birçok beklentiyi boşa çıkararak en ön safında Suriye bulunan direniş hattını güçlendirdiğini belirterek Suriye’ye düşmanca saldıran taraflara yanlış hesaplarını yeniden değerlendirmeye ve terörü desteklemeye son vermeye çağırdı.

Öte yandan İran halkının ortak iradesini temsil eden İran yönetiminin yeni seçimlerini kutlayan Mahmut; önümüzdeki süreçte iki ülke arasındaki işbirliğinin yeni boyutlarda gelişerek ekonomik alandaki işbirliğinin bir ivme kazanacağına ve daha önce imzalanmış anlaşmaların uygulanmasında hızlı adımlar atılacağına inandığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.