HaberlerİranOrtadoğu

İran teftişlere karşı anında misilleme yapacaktır

İslami şura meclisi milli güvenlik ve dış politika üyesi Zühre İlahian, “İran uçakları ve gemileri teftiş edildiği takdirde İran kesinlikle misilleme yapacaktır” dedi.

Tahran’dan Karakas ve Şam’a düzenlenen uçak seferlerinin Amerikalı yetkililerce şaibeli nitelendirilmesi ve İran’ın teröre destek verdiğini ileri sürmeleri hakkında konuşan İranlı milletvekili İlahian, bu komik iddiaların ABD gibi, okyanus ötesinden gelip başka ülkeleri işgal eden ve bizzat terörizme destek veren bir devletin yetkilileri tarafından dillendirildiğini kaydetti.

İslami şura meclisi milli güvenlik ve dış politika üyesi Zühre İlahian, İran uçakları ve gemilerinin teftiş edildiği takdirde İran’ın da buna mutlaka misilleme yapacağını vurguladı.

İlahian Amerika’nın Irak ve Afganistan’daki varlığının terörü beslemek ve güvensizlikten başka hiç bir getirisi olmadığını belirterek İran seferlerini şaibeli ilan etmenin İran hükümeti ve meclisi tarafından takip edilecek bir konu olduğunu, İran gemileri veya uçaklarının bu tür bahanelerle teftiş edilmesi durumunda İran da mutlaka buna misilleme yapacağını, bu koneda da kimseden çekinmeyeceğinin bilinmesi gerektiğini vurguladı.

İlahian Amerikalı yetkilileri İran konusunda daha temkinli konuşmaya davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.