BilimselHaberler

İran tek kullanımlık tıbbi ürünleri imal ediyor

İran Kum eyaleti Sanayi ve Maden Teşkilatı Başkanı “Kum’da tıbbi Granol üretiminin seri imalata geçmesi üzerine İran, kendi imkanlarına dayanarak tıbbi PVC Granolleri üretenler grubuna katıldı” dedi.

Kum eyaleti Sanayi ve Maden Teşkilatı Başkanı Mecid Averiferd “Bir kez kullanılan tıbbi ürünler sanayisi alanında, tek kullanımlık PVC Granol çeşitlerine olan ihtiyaç oranı dikkate alınarak, bu sanayi alanı yoğun olarak ithal mallarına ihtiyaç duyuyor. Bunun üzerine Kum Masum Granol Şirketinin Araştırma-Geliştirme bölümünde yıllarca bu konuyla ilgili geniş araştırmalar yapıldı” dedi.

Averiferd açıklamalarının devamında “Kum’da tıbbi Granol üretiminin seri imalata geçmesi üzerine İran, kendi imkanlarına dayanarak, tek kullanımlık olan tıbbi PVC Granolleri üretenler grubuna katıldı” ifadesini kullanmanın ardından “Kum’daki fabrikanın üretim kapasitesi 6000 ton. Halbuki İran’ın bu ürüne olan ihtiyaç miktarı 4000 tondur. Buna göre biz artık ihtiyaç üzerindeki ürünlrimizi başka ülkelere de ihraç edebileceğiz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.