HaberlerİranOrtadoğuSuriye

İran: Terörle mücadelede çifte standart uygulamaktan vazgeçiniz

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Firuzabadi, ABD ve bazı Batı ülkelerine hitaben “Terörle mücadele konusunda çifte standart uygulamaktan vazgeçiniz” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Seyyid Hasan Firuzabadi, bugün yaptığı konuşmada “Şu an dünya çapında ön plana alınması gereken konulardan biri IŞİD gibi tekfirci terör örgütleriyle mücadele konusudur” dedi.

Firuzabadi, “ABD Başkanı Barack Obama farklı görüşmelerde IŞİD’le küresel mücadele gerekliliğine değinmesine rağmen Suriye’nin egemenliğine saygı duymuyor” diye ekledi.

Tümgeneral Firuzabadi, “Amerikan yetkililer şunu bilmelidir ki eğer Suriye devletine karşı çıkıp Beşşar Esad karşıtı sloganlar atarsalar IŞİD’in daha da güçlenmesine neden olacaklar. İşte bu bir stratejik çelişkidir. IŞİD’le mücadele etmek isteyenlerin aynı zamanda da IŞİD karşıtı bir ülke cumhurbaşkanına karşı çıkmaları kabul edilebilir değil” ifadesini kullandı.

ABD ve Batı’nın terörle mücadele konusunda uyguladığı çife standarttan vazgeçmesi gerektiğini vurgulayan Firuzabadi, “ABD ve bazı Batı ülkelerinin Beşşar Esad’a karşı çıkması terörizmle mücadele iddiasıyla çelişkilidir” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.