HaberlerİranOrtadoğu

İran: Tuğgeneral Hemedani’nin Suriye’deki faaliyetlerinin sonuçları ortadadır

İran Savunma Bakanı, “Şehit Tuğgeneral Hemedani, cesur bir komutan olarak her zaman İslam’ı korumak için hazırdı” dedi.

İran Savunma Bakanı General Dehkan, Tuğgeneral Hemedani’nin 40. ölüm gününde yaptığı konuşmada, “Suriye’de IŞİD ve diğer tekfirci teröristlerle mücadelemizde Tuğgeneral Hemedani’nin yaptıklarının sonucunu görüyoruz” diye açıkladı.

İslam İnkılabı’ndan sonra ve Devrim Muhafızları Ordusu’nun oluştuğu ilk günlerden beri Tuğgeneral Hemedani’nin Kürdistan eyaletinde İslam İnkılabı karşıtlarıyla mücadelesine değinen General Dehkan, “O, Kutsal Savunma’nın bütün önemli operasyon ve harekatlarında kuşkusuz çok etkili bir asker gibi çalıştı” diye konuştu.

Kutsal Savunma’dan sonra da Tuğgeneral Hemedani’nin Muhammed Resulullah 27. Kolordusu’nda sorumluluk üstlendiğine işaret eden General Dehkan, “Tuğgeneral Hemedani son yıllarda da Suriye’de Hazret-i Zeyneb’in türbesini korumakla görevli olarak IŞİD teröristleri ve Siyonistlere karşı Direniş Cehpesi’nin oluşup düzenli hale gelmesinde önemli roller üstleniyordu” açıklamasında bulundu.

General Dehkan konuşmasının sonunda, “Bugün biz ilerledikçe Tuğgeneral Hemedani’nin etkisinin askerlerimizin zaferlerinin üzerinde görüyoruz ve inşallah tekfirci terörün tamamen bitimine kadar bu böyle devam edecektir” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Nisan 2024 (39) içerik yüklenmiştir.