HaberlerİranOrtadoğu

İran Turizm Teşkilatı Başkanı 20 milyon turizm için alt yapının hazırlandığını bildirdi

İran kültürel Miras, El Sanatları ve Turizm Teşkilatı Başkanı, önümüzdeki 8 yıl içinde turizm sayısının 5 milyondan yıllık 20 milyona çıkarılmasının planlandığını bildirdi.

FITUR turizm fuarına katılmak için İspanya’da bulunan İran kültürel Miras, El Sanatları ve Turizm Teşkilatı Başkanı Ali Asgar Munisan Madrid’de İspanyol turizm şirketleri yetkilileri ile yaptığı görüşmede, İran kültürel Miras, El Sanatları ve Turizm Teşkilatının kendi tüm imkanlarını İran turizminin gelişmesi, servet üretimi ve iştikal oluşturma yolunda harcamaya kararlı olduğunu bildirdi.

İran Turizm firmalarının FİTUR fuarına aktif katılmasından dolayı bu şirketlere teşekkürünü de bildiren İran kültürel Miras, El Sanatları ve Turizm Teşkilatı Başkanı, tüm alanlarda yabancı turizm firmalarının başarılı tecrübelerini ve yeniliklerini yakından takip etmelerini ve yararlanmalarını istedi.

İran’ın İspanya elçisi Muhammed Hasan Fedai de bu toplantıda yaptığı konuşmada, nükleer anlaşma sonrası İran’da oluşan ortamın, otelcilik, tarihi mekanların yakınlarında turistik ikamet ve dinleme merkezlerinin oluşturulması gibi alanlarda yabancı sermayeyi ülkeye çekme yönünde İran’ın plan hazırladığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.