EkonomiHaberlerİranOrtadoğu

İran-Türkiye 21.Ekonomik İşbirliği Ortak Komisyonu toplantısı yapılacak

İran’ın Türkiye Büyükelçiliği Ekonomi İşleri Ataşesi, İran-Türkiye 21. Ekonomik İşbirliği Ortak Komisyonu toplantısının önümüzdeki hafta içerisinde Ankara’da düzenleneceğini bildirdi.

İran’ın Türkiye Büyükelçiliği Ekonomi İşleri Ataşesi Ahmed Nurani Tagidizeç, İran-Türkiye 21. Ekonomik İşbirliği Ortak Komisyonu toplantısının önümüzdeki hafta Çarşamba günü Ankara’da, İran Dışişleri Bakanı ve bu Komisyonun İran tarafı Başkanı Menuçehr Mutteki’nin de katılmasıyla düzenleneceğini bildirdi.

Tagidizeç bu konuda ayrıca “İlk hazırlıkları yapacak heyet gelecek Pazar günü ve Dışişleri Bakanı Menuçehr Mutteki de gelecek hafta Çarşamba günü Ankara’da olacaklar. Mutteki’ye seyahatinde İran Ticaret, Petrol, Yol ve Ulaştırma, Sanayi ve Maden ve Dışişleri Bakanlıklarından bazı Temsilciler de eşlik edecek” diye bildirdi.

İran’ın Türkiye Büyükelçiliği Ekonomi İşleri Ataşesi Nurani Tagidizeç daha sonra “Bu ortak komisyonda ticari işbirliği, yatırım, Gümrük işleri, banka işleri, Ticaret Odalarına ilişkin konular, İran-Türkiye arası ortak sanayi siteleri kurulması konusu başta olmak üzere sanayi ve maden alanlarında işbirliği, telekomünikasyon, taşımacılık, tercihi ticaret anlaşması ve zırai işbirliği gibi konuların ele alınıp incelenmeleri bekleniyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (46) içerik yüklenmiştir.