BilimselHaberlerİranOrtadoğu

İran uçak tamirinde büyük başarılara imza atıyor

Amerika’nın İran’a yönelik uyguladığı yaptırımlara rağmen, İran’lı uzmanlarının çabalarıyla Airbus ve Boeing 747 uçaklarının tamirinde büyük başarılara imza atıldı.

İran İslam Cumhuriyeti Hava Yolları ve Fecri Aşiyan şirketi uzmanlarınca bir adet Boeing 747 ve bir adet Airbus 300 uçaklarının tamirinde büyük başarılara imza atıldı.

İran Milli Havayolları( HOMA) genel müdürü Ferhad Pervereş, yaptığı açıklamada, uçakların periyodik bakımlarının yanı sıra Overhall olarak nitelendiren onarım va tamirinin de İran’da yapıldığını belirterek, bugüne kadar 14, 747 Boeing ve 30 Airbus uçağının büyük çaplı tamirlerinin İran’da gerçekleştiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde gazetecilere demeç veren İran İslam Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı Hamid Behbahani, İran’ın hava filosundaki yolcu uçağı sayısı 193’e ulaştığının haberini verirken, bu yılda da 25 adet uçak İran hava filosuna katıldığını söyledi.

Behbahani, “İslami Devrim’in zafere ulaştığı ilk günlerde yalnız 20 adet uçak İran hava filosunda görev yapmıştı”demişti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (75) içerik yüklenmiştir.