EkonomiHaberlerİranOrtadoğu

İran, UNIDO’yla işbirliğini geliştirmeye hazırdır

İran Dışişleri Bakanı Salihi “Biz, BM Sanayi Kalkınma Örgütü’yle (UNIDO) işbirliğimizi çeşitli alanlarda, bölge ve uluslararası düzeylerde geliştirmeye hazırız” dedi.

BM Sanayi Kalkınma Örgütü’nün (UNIDO) Tahran yeni Temsilcisi dün İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi’yi ziyaret ederken, taraflar bu ziyarette UNIDO’yla ikili ve uluslararası işbirliği konusunu görüştüler.

Dışişleri Bakanı Salihi bu görüşmede, İran’ın enerji, sanayi, tarım ve insani güç alanlarında sahip olduğu geniş kapasitelere değinerek “İran bugün kalkınmış bir ülke konumunda ve biz UNIDO’yla bölge ve uluslararası düzeylerde, çeşitli alanlarda ve aynı zamanda her iki tarafın birbirinin tecrübelerinden yararlanabilmesi için işbirliğinde bulunmaya hazırız” dedi.

BM Sanayi Kalkınma Örgütü’nün (UNIDO) 10 yıldır bu teşkilatta faaliyet gösteren Tahran yeni Temsilcisi de bu görüşmede yaptığı konuşmada böyle bir ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade ederek “Ben de, UNIDO’nun gözettiği hedeflerin daha iyi ilerleyebilmesi yolunda tecrübelerimi İranlı uzmanlara memnuniyetle sunmaya ve öte yandan aynı memnuniyetle İranlı yetkililerin bilgi ve deneyimlerinden yararlnmaya hazırım” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.