HaberlerİranOrtadoğu

İran uyuşturucu kaçakçılarının idamını siyasileştirenleri eleştirdi

İran parlamento heyeti, Hollanda parlamento üyeleriyle görüşmesinde, Halkın Münafıkları terör örgütü ile IŞİD örgütünün birbirine benzediğine vurgu yaparken İran’da uyuşturucu madde kaçakçılarının idamının siyasileştirilmeye çalışılmasını eleştirdi.

Hollanda’nın Lahey kentine uluslararası hukuk ve ikili işbirlikler için giden İran parlamento heyetinin başkanlığını Melekşahi yürütürken, Hollanda parlamento heyeti üyeleriyle görüşmede, İran’ın Afganistan’da komşu olduğuna işaretle, ”İran İslam Cumhuriyeti bu zamana kadar uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadelede 3800’den fazla şehit vermiş ve bunun bir kaç katı daha yaralanmış ve malul kalmıştır’ dedi.

Melekşahi, Halkın Münafıkları adlı örgütün terör örgütü IŞİD gibi olduğunu belirterek, İran’da uyuşturucu madde kaçakçılarının idam edilmesini siyasi göstermeye çalışmanın gerçekte İran aleyhinde ortamı olumsuz etkilemek isteyenlerin hedefine hizmet olduğunu belirterek bazılarının bu kara propagandanın etkisinde kaldığını söyledi.

İranlı yetkili, teröristlerin iyi ve kötü diye ayırt edilemeyeceğini belirterek, ‘İran açısından terörün her türlü kınanmalıdır’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.