HaberlerİranOrtadoğu

İran uyuşturucu madde ile mücadelede kararlıdır

İran içişleri bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli, İran’ın uyuşturucu madde ile mücadelede kararlı siyasetleri sonucu, keşfedilen uyuşturucu madde miktarında artış gözlendiğini söyledi.

İran’ın kuzey doğusunda yer alan Kuzey Horasan ve Horasanı Rezevi eyaletlerini ziyaret eden İran içişleri bakanı, İran’ın Afganistan’la binlerce km.lik ortak sınırlarının olduğunu belirterek, Afganistan’dan İran’a uyuşturucu maddenin girmesinin önlenmesinde en büyük rolün gece gündüz demeden çaba gösteren emniyet güçlerinin çalışmaları olduğunu belirterek, bu doğrultuda çaba gösteren başta emniyet güçleri olmak üzere emeği geçen herkese minnet borçlu olduklarını söyledi.

İran’ın komşusu ülkelerde var olan güvenlik ve tefrika sorunlarına da temas eden İran içişleri bakanı İran’da ise tam bir güvenlik ve emniyetin hakim olduğunu ve bunun da kuşkusuz güvenlik birimlerinin sayesinde tahakkuk bulduğunu söyledi.

İran’ın direniş ekonomisine dayalı siyasetlerini doğru uygulaması halinde ülkenin iktisadi alanda yaşadığı sorunların büyük oranda aşılacağını da söyleyen İran içişleri bakanı, bu doğrultuda ülkenin üretim ve kalkınma alanında da önemli bir kalkınma ve ilerleme göstereceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.