AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

İran ve Afrika seminer toplantısı Tahran’da yapılacak

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, 15-16 Eylül tarihleri arasında İran ve Afrika’nın ilk seminer toplantısının Tahran’da yapılacağını belirtti.

Mihmanperest “Afrika ülkeleriyle ilişkilerin geliştirilmesi ve stratejik şekilde İran ile Afrika ülkeleri arasında iş birliğin geliştirilmesi için bazı programlar hazırladık. Bu programlardan biri, ekonomi boyutları, siyasi ilişkileri ve ilişkilerin gelişmesinde basının rolünün ele alınacağı İran ve Afrika arasında ilk seminer toplantısıdır” dedi.

Toplantıda iki tarafın aktif olan özel şirketlerin görüşlerinin de alınacağını vurgulayan sözcü “böylece iş birliğin gelişmesi yollarını bulmak için katılım ve görüşler için ortam hazırlanacak. Toplantıya, Afrika ülkelerinin dışişleri, maden ve sanayi ve sağlık bakanları ile yatırımcı ve ekonomi şirketleri basın ve gazeteci temsilcileri katılacak. Toplantının bazı oturumları basın ile ilgilidir. Bu da, İran ve Afrika basın organlarının katılımıyla uzmanlık komisyonları düzenlenecek” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.