AsyaHaberlerİranOrtadoğu

İran ve Azerbaycan Cumhuriyeti arasında teknoloji ve telekomünikasyon alanında işbirliği gelişiyor

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Büro Başkanı Mahmut Vaizi, Azerbaycan Cumhuriyeti Telekomünikasyon ve Gelişmiş Teknolojiler Bakanı Ramin Goliyev ile görüştü. Görüşmede İran ile Azerbaycan Cumhuriyeti arasında, uzay, bilişim teknolojisi, IT, transit, posta ve telekomünikasyon alanlarında işbirliğinin geliştirilmesine vurgu yapıldı.

Görüşmede Bakan Vaizi, iki ülke arasında iletişim ve bilişim alanında iyi işbirliği anlaşmalarının imzalandığına işaretle, bu anlaşmaların uygulanmasının hızlandırılmasına vurgu yaptı.

Vaizi ayrıca İran ile Azerbaycan’ın Rusya ve Türkiye gibi ülkelerle birlikte uzay, IT, posta ve telekomünikasyon ile ilgili alanlarda geniş yelpazede faaliyet yapabileceğini kaydetti.

Görüşmede Azerbaycan Cumhuriyeti Telekomünikasyon ve Gelişmiş Teknolojiler Bakanı Ramin Guliyev de, Tahran ile Bakü’nün dostane ilişkilerine işaretle, bugün iki ülke arasında iletişim ve bilişim teknolojileri ve IT ile ilgili bölümlerde iyi işbirliği olduğunu hatırlatarak, ortak faaliyetlerin geliştirilmesinin Azerbaycan Cumhuriyeti’nin İran ile işbirliği önceliğinde olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.