AsyaHaberlerİranOrtadoğu

İran ve Azerbaycan Cumhuriyeti cumhurbaşkanları yardımcıları görüştü

İran cumhurbaşkanı Ruhani’nin kadın ve aile işleri yardımcısı Masume İbtikar, Azerbaycan Cumhuriyeti cumhurbaşkanı yardımcısı Mehriban Aliyeva ile görüştü.

Görüşmede iki ülke cumhurbaşkanları yardımcıları her alanda ilişkilerin geliştirilmesine vurgu yaparlarken ikili ilişkilerin gelişmesinin iki ülke halklarının refahının artmasına vesile olacağını bildirdiler.

Masume İbtikar, Tahran ve Bakü arasında iktisadi ve transit alanında ortak projelerde işbirliklerini iki ülkenin geleceği açısından yararlı olarak nitelerken iki ülke arasında kadın ve aile alanında da işbirliğinin gelişmesini ümit etti.

Sözkonusu görüşmede İlham Aliyev’in yardımcısı Mehriban Aliyeva da, iki ülke ilişkilerini tarihi olarak nitelerken, iki ülke cumhurbaşkanlarının görüşmelerin ikili ilişkilerin gelişmesine yardım ettiğini söyledi.

Aliyeva ayrıca ulaştırma alanında işbirliğine temasla, ‘Reşt-Astara demiryolu hattı projesinin yürürlüğüyle ilgili anlaşma bugün (perşembe) imzalanacak ve bu anlaşma iki ülkenin de yararınadır’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.