AsyaHaberlerİranOrtadoğu

İran ve Azerbaycan Cumhuriyeti gözlemci kuruluşları arasında işbirliği anlaşması imzalandı

İran Sayıştay Başkanı Nasır Seraç ve Azerbaycan Cumhuriyeti yolsuzluklarla mücadele kurumu başkanı Kamran Aliyev, Tahran’da işbirliği anlaşması imzaladılar.

İran Sayıştay Başkanı Nasır Serac, sözkonusu anlaşmanın imzalanmasından sonra Kamran Aliyev ile düzenlediği ortak basın toplantısında, ”iki taraf gözlemci kuruluşları arasında işbirliği anlaşması imzalandı ve bu anlaşma iki taraf arasındaki 12. anlaşmadır’ dedi.

Nasır Serac, İran’ın Amerika, Asya ve Avrupa ülkeleriyle fesatla mücadele konusunda anlaşmalar imzaladığını da hatırlatarak, ”İran’ın en kısa zamanda 57 İslam ülkesiyle de İslami Ombudsmanlık anlaşması imzalayacağını’ söyledi.

Ombudsman, halkın kurum ve kuruluşlardan şikayetlerinde onların yargı dışında takip edilmesidir.

Bu arada Azerbaycan Cumhuriyeti yolsuzlukla mücadele kurumu başkanı Kamran Aliyev de, sözkonusu basın toplantısında, ”iki taraf arasında varılan anlaşmaya temasla, bu anlaşmanın iki taraf arasında işbirliği açısından yeni bir dönüm noktası olacağını’ söyledi.

Aliyev, ”Tahran ve Bakü’nün yolsuzlukla mücadelede bölgesel işbirliğini geliştirme konusunda birbirlerine ihtiyacı olduğunu’ söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (18) içerik yüklenmiştir.