HaberlerİranOrtadoğu

İran ve Batı arasında ciddi bir mücadele başlamıştır

İran İslam Cumhuriyeti Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Sekreteri, İran ve Batı arasında ciddi bir mücadelenin 1929 sayılı yaptırım kararından sonra başladığını söyledi.

Önceki gün Tahran’da düzenlenen 14. Kutsal Savunma Döneminde Ordu ve Devrim Muhafızları Komutanları Oturumunda konuşma yapan Muhsin Rızai, Güvenlik Konseyi tarafından İran aleyhine çıkartılan yaptırım kararına işaretle, İran ve Batı arasında ciddi bir mücadelenin 1929 sayılı yaptırım kararından sonra başladığını söyledi.

Muhsin Rızai, ABD ve Avrupalılar tarafından çıkartılan veya çıkartılacak kararların asıl halkın yaşamı ve gelirlerinin yanısıra, ihracatı, ithalatı, bankacılığını, sigortasını, ekonmomisini vs.yi hedef aldığını konuşmasına ekledi.

İran İslam Cumhuriyeti Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Sekreteri, Batılıların, aslında nükleer İran’dan değil Fars Körfezi’nin kuzeyinde bir medeniyetin ve bir büyük gücün oluşmasından korktuklarını vurgulayarak, “Onlar halka baskı yapmakla İran İslam Cumhuriyeti’nin ilerlemesini engellemek istemektedirler ve bugün, cihat mektebimiz bir kez daha İran milletinin yardımına gelmeli ve İran milletini bu yeni süreçten geçirmeli”dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.