HaberlerLatin Amerika

İran ve Bolivya’nın gönül ve düşünceleri çok yakın

Bolivya ziyaretini gerçekleştiren Cumurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, aradaki uzun mesafeye karşın İran ve Bolivya’nın gönül ve düşüncelerinin bir birine çok yakın olduğunun altını çizdi.

Bolivya Cumhurbaşkanı Morales ile başkent La Paz’da görüşen İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran ve Bolivya arasında coğrafi açıdan uzun bir mesafe olmasına karşın gönüllerin ve düşüncelerin bir birine çok yakın olduğunu kaydetti.

Ahmedinejad, ortak düşmanlara karşın bugün İran ve Bolivya’nın bir çok ortak projeye imza atarak iki milletin çıkarından söz edebildiklerini belirtti.

Bolivya Cumhurbaşkanı Morales de İran milleti ve cumhurbaşkanının bağımsızlık yolunda sürekli mücadelesinin takdire şayan olduğunu belirterek emperyalistlerin var olduğu yerde kalkınmadan söz edilemeyeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın Bolivya ziyareti sırasında İranlı uzmanların hayata geçirdiği üç önemli projenin açılışı gerçekleşti.

Öte yandan iki ülke cumhurbaşkanlarının iki işbirliği anlaşması ve bir protokolü de düzenlenen bir tören sırasında imzaladığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Latin Amerika turunun devamında bu sabah Venezüela’nın başkenti Karakas’a geçti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.