HaberlerLatin Amerika

İran ve Brezilya birbirlerini tamamlayıcıdır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, İran ve Brezilya’nın sahip olduğu kapasitelerin birbirinin tamamlayıcısı olarak nitelendirdi.

Geçtiğimiz gün Brezilya’da İran ve Brezilyalı işadamları ve sanayilerine hitaben konuşan Ahmedinejad, iki ülkeyi, güçlü, büyük ve köklü ortak yanları olan ve aynı zamanda dünya meselelerinde ortak görüş açısına sahip ülkeler olarak nitelerken, iki ülkenin sahip olduğu imkanların son derece önemli olduğunu, zira bu imkanlardan, iki ülke ilişkilerinin en üst düzeyde geliştirilmesi için kullanılması gerektiğini dile getirdi.

İran ve Brezilya ilişkilerinin gelişmesini yalnızca iki ülkenin yararına görmediğini aksine bu ilişkilerin gelişmesinin dünyanın yararına olacağını söyleyen Ahmedinejad, iki ülke sanayicileri ve işadamlarının, diğer ülkelere örnek olacak ilişkileri sergileyebileceklerini temenni etti.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, İran ve Brezilya’nın sahip olduğu kapasiteyi, iki ülkenin birbirinin tamamlayıcısı olarak nitelendirdi.

Bu arada sözkonusu merasimde Brezilya cumhurbaşkanı Lula Da Silva da, İran’la ilişkilerin geliştirilmesinin kendileri açısından son derece önemli olduğunu belirterek, her alanda ilişkilerin geliştirilmesine derhal başlanması çağrısında bulundu

Başa dön tuşu
Bugün 08 Haziran 2023 (20) içerik yüklenmiştir.