HaberlerİranOrtadoğu

İran ve Gine Bissau arasında 8 anlaşma imzalandı

İran ile Gine-Bissau Cumhuriyeti arasında işbirliği muhtelif alanlarda geliştirilecek.

Tahran’da temaslarda bulunan Gine Bissau cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Malam Basay Sanha temaslarını tamamlayarak ülkesine döndü. Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad tarafından resmi törenle uğurlanan Gine Bissau cumhurbaşkanı Malam Basay Sanha, İran halkı ve hükümetinin, Tahran temasları sırasında gösterdikleri sıcak ilgili ve samimi misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek, iki ülke işbirliklerinin geliştirilmesi amacıyla iki ülke bakanları arasında anlaşmalar imzalandığını ve iki ülke arasında işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla , iki ülkede de ciddi bir irade bulunduğunu söyledi.

Gine Bissau cumhurbaşkanı ayrıca, Rehber Seyyid İmam Ali Hamaney ile görüşmesinden duyduğu memnuniyeti hatırlatarak, “ülkesinin, İran gibi güçlü ve büyük ülke ile muhtelif alanlarda işbirliğini geliştirmek istediğini” söyledi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad da , İran ile Gine Bissau arasında muhtelif alanlarda işbirliğinin geliştirileceğini hatırlatarak, “iki ülke arasında, eğitim, ilim, sanayi, tarım, sağlık gibi 8 sahada işbirliği anlaşması imzalandığını” dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.