HaberlerIrakİranOrtadoğu

İran ve Irak Spor Bakanları iki ülkenin spor ilişkilerinin gelişmesine vurgu yaptı

İran ve Irak Spor Bakanları Tahran’da yaptıkları görüşmede iki ülke arasında dini, kültürel, sosyal ortaklıklara vurgu yaparak, Tahran-Bağdat arasında spor alanında ilişkilerin gelişmesine vurgu yaptılar.

İran Spor ve Gencler Bakanı Mesut Sultanifer, Irak Spor Bakanı Abdülhüseyin Abdülrıza Abtan ile Tahran’da görüştükten sonra düzenlenen ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, iki ülkenin spor alanında ilişkilerinin gelişmesi için uygun zeminin hazır olduğunu söyledi.

İki ülkenin 6 sene önce spor ilişkileri ile ilgili bir anlaşma imzaladıklarını ifade eden Sultanifer, bu anlaşmanın uygulama programının da 4 sene önce imzalandığını ve bu programda nasıl işbirliği yapılacağının açıklandığını söyledi.

Sultanifer, ‘’Irak, İran’ın işbirliği ile yıllarca süren terörizmle mücadele sonrası şu an iyi güvenliğe sahiptir ve şartlar spor alanında işbirliğinin artması için hazırdır’’ dedi.

Iraklı meslektaşı ile çeşitli konularda konuştuklarını ifade eden Sultanifer, yakın gelecekte 11 federasyon başkanının oluştuğu bir heyetin Irak’a gönderileceğini söyledi.

Irak Spor Bakanı Abtan da iki ülke arasında çeşitli alanlardaki ortak noktalar bulunduğunu ve iki ülkenin özellikle spor alanında birçok işbirliği imkanı bulunduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.