HaberlerİranOrtadoğu

İran ve Kuveyt tam güven ile ilişkilerini geliştirmek istiyor

Kuveyt Emiri’nin özel temsilcisini kabul eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, İran ve Kuveyt’in tam güven ile ilişkilerinin düzeyini arttırmak istediklerini söyledi.

Kuvyet Emiri’nin özel temsilcisi Muhammed Abdullah Abulhasan’ı kabul eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, İran ve Kuveyt arasındaki güvenin tam olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, ortak tarih ve kültüre sahip olan iki ülkenin mevcut kapasitelerle pek çok alanda ilişkilerini geliştirebileceklerini söyledi.

İran Cumhurbaşkanı, Saddam’ın İran ve Kuveyt’e saldırmasının iki ülkenin ilişkilerinin pekiştirilmesine sebep olduğunu, bu kapasiteyle uluslararası ve bölgesel ilişkiler düzeyinde işbirliklerini yükseltebileceklerini açıkladı.

Kuvyet Emiri’nin özel temsilcisi Muhammed Abdullah Abulhasan ise bu görüşmede Kuveyt Emiri’nin yazılı mesajını Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’a takdim ederken, iki ülke arasındaki işbirliği ve münasibetler düzeyinin yükseltilmesine vurguladı ve ülkesinin İran İslam Cumhuriyetiyle her alanda ilişkilerini güçlendirmeye yana olduğunu hatırlattı.

İran’ın bölgesel meseleleri üzerindeki etkilerine de işaret eden Abulhasan, mevcut şartlarda İran ve Kuveyt’in ilişkilerinin güçlendirilmesi kaçıknılmaz olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.