HaberlerİranOrtadoğu

İran ve Mısır’ın işbirliği İsrail’i yenilgiye uğratabilir

Mısırlı gazeteci Fehmi Hüveydi’ye mülakat veren İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, İran ve Mısır’ın iş birliğinin Siyonist İsrail rejiminin yenilmesiyle sonuçlanabileceğini belirtti.

Hüveydi’nin İran ziyareti sırasında yapılan mülakatta Ahmedinejad “Araplar, Müslümanlar ve özellikle Mısır ve İran arasında iş birliği olması durumunda birçok gelişme yaşanabilir. Söz konusu iki ülkenin anlaşması Siyonist rejimin yenilmesiyle sonuçlanabilir. Bu iş birliği, tüm bölgeyi, ilerleme arzularını gerçekleştireceği istikrarlı yeni bir döneme sürükleyebilir ” dedi.

Konuşmasının bir diğer bölümünde cumhurbaşkanı şunları söyledi: “Batı’daki düşmanlar, İran ve diğer Fars Körfezi ülkeleri arasında uçurum ve ihtilaf yaratmaya çalışıyorlar. Bu konuyu Tahran’a gelen birçok yetkili defalarca dile getirdi.”
Fars Körfezi ülkelerine dostluk elini uzattıklarına işaret eden Ahmedinejad “şu ana kadar Suudi Arabistan ve Katar’ı dört kez ziyaret ettim. Dubai Kralı ve Umman Sultanı da İran’a geldiler. Herkes, İran’ın bir tehlike olduğu yönündeki iddiaların asılsız ve sadece Batı’nın komplosu olduğunu çok iyi biliyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.