HaberlerİranOrtadoğu

İran ve Moritanya, siyonist rejimle mücadelede aynı saftadır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Muhammed Rıza Rahımi, Moritanya devletinin tutumunu takdirle karşılayarak iki ülkenin Siyonist rejim ile mücadele safında yer aldığını belirtti.

Moritanya Cumhurbaşkanı Muhammed Veled Abdülaziz ile görüşen Rahımi, iki ülke ilişkilerinin dostane olduğunu vurgulayarak ilişkilerin daha da geliştirilmesini istedi.

İran İslam Cumhuriyetinin Moritanya ile ilişkilerini geliştirmeye özen gösterdiğine işaret eden Rahımi “iki ülke coğrafi konum açısından birbirinden uzak olmasına rağmen iki milletin gönlü birbirine çok yakındır” dedi.

Moritanya’nın İslam Dünyası’nın önemli bir ülkesi olduğunu vurgulayan Rahımi, bu ülkenin geçmişte sömürgecilerden dolayı çok darbe aldığını, potansiyeller ve imkanlar kullanılarak altyapılarının geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Moritanya Cumhurbaşkanı da görüşmede iki ülkenin ortak görüş ve tutumla aynı hedefi takip ettiğini belirtti.

İran ve Moritanya’nın dünya ve bölgede adalet ve barışın sağlanması yönünde çabaladığını vurgulayan Abdülaziz “iki ülke için İslam, ortak din ve yapıcı işbirliği için de bir başlangıç noktasıdır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.