HaberlerİranOrtadoğuSuriye

İran ve Suriye arasında iktisadi işbirliği konusunda anlaşma

İran şehircilik ve ulaştırma bakan yardımcılarından Emir Emini, dün gece yaptığı açıklamada, İran ve Suriye arasında uzun vadeli bir iktisadi işbirliğinin programlandığını ve iki ülke yetkililerinin bu konuda yakın bir zamanda anlaşma imzalayacağını söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Emini, Şam’da İran ve Suriye iktisadi heyetleri oturumu kulisinde yaptığı açıklamada, Suriye’nin altyapı projelerinin yapımının İran ve Suriye arasında uzun vadeli iktisadi programları arasında yer alacağını belirterek, ”Suriye, bugün yeniden yapım ve onarımın daha başındadır ve İran özel sektörü bu alanda elde ettiği yeteneklerini ve tecrübelerini sunmada yardımcı olmalılar’ dedi.

İranlı yetkili, İran ve Suriye görüşmelerinde ikinci önemli bir konunun yerli paralarla ticaretin yapılması olduğunu belirterek, yerli para biriminin İran ve Suriye arasında kullanılmasının kararlaştırıldığını söyledi.

İran-Suriye iktisadi heyetleri oturumu, İran şehircilik ve ulaştırma bakanı yardımcısı Emini ve Suriye Ekonomi Bakanı Samir el’Halil’in katılımıyla geçen pazartesi günü Şam’da düzenlendi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (30) içerik yüklenmiştir.