HaberlerİranOrtadoğu

İran ve Suriye direniş cephesinin ön saflarındadır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, iki önemli ülke olan İran ve Suriye’nin tek bir direniş cephesinde yer aldığını vurgulayarak iki ülkenin Siyonist rejim karşısında ön safta yer aldığını ve tüm önemli bölgesel ve uluslar arası konularda ortak tutum sergilediklerini belirtti.

Şam hareketinden önce Tahran’ın Mehrabad Havaalanında basın mensuplarına konuşan Ahmedinejad “İran ve Suriye’nin tüm alanlarda ekonomi, ortak yatırım, ve ticaret alanında iş birliği gelişmektedir” dedi.

İki ülke arasındaki derin ilişkilere işaret eden cumhurbaşkanı “Siyonistlerin Filistin etrafındaki ülkeleri ve milletleri tehdit ettiği ve bölgeyi daha ciddi gerilime sürüklemeyi düşündüğü bugünlerde iki ülkenin bu tehditlere karşı yeni diyaloglara başlaması ve bazı kararlar alması gerekiyor” dedi.

İki ülke yetkilileri arasındaki süregelen ziyaretlere ve görüşmelere işaret eden Ahmedinejad, bu ziyarette tüm bölgesel ve uluslar arası konuları değerlendireceklerini ve koordineli olarak gerekli kararları alacaklarını belirtti.

Bölgesel ve uluslar arası gelişmelerin hızlı geliştiğine değinen Ahmedinejad “bu süreç, Tahran ve Şam’ın tüm alanlarda ilişkilerini daha da geliştirmelerini ve bölgenin son durumunu değerlendirmelerini gerektiriyor. Şimdi Siyonist rejim ve destekçileri hızla tam bir çıkmaza yaklaşıyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.