HaberlerİranOrtadoğu

İran ve Suriye ortak görüşlere sahiptir

İran yargı kurumu başkanı Ayetullah Sadık Amoli Laricani, Suriye meclis başkanını ile görüşmesinde, iki ülke ilişkilerinin son derece iyi bir seviyede olduğunu kaydederek, bu ilişkilerin diğer ülkeler için de örnek teşkil ettiğini dile getirdi.

Tahran’da Suriye meclis başkanı Mahmud el’Ebreş’le görüşmesinde bu ifadeleri kullanan Ayetullah Laricani, iki ülke ilişkilerinin kardeşçe ve dostça olduğunu, aynı zamanda iki ülke yargı kurumları arasıda da işbirliğinin gelişmekte olduğunu söyledi.

Ayetullah Sadık Laricani, İslam ülkelerinin, kültürel ve dini açıdan çok zengin bir duruma sahip olduğunu ve bu açıdan Avrupa ülkelerinden tamamen farklı olduğunu kaydederek, İslam dininin kültürel açıdan çok zengin bir din olduğunu ve bunun dünya genelinde işlenmesi için ciddi olarak faaliyet gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Sözkonusu görüşmede, Suriye meclis başkanı da, iki ülke ilişkilerin konumunu çok iyi olarak nitelerken, İran ve Suriye”nin bölge meselelerinde sergilediği olumlu işbirliğinin, iki ülkenin düşmanlarını rahatsız ettiğini dile getirdi.

Düşmanların, İran ve Suriye ilişkilerini olumsuz yönde etkilemek için çaba gösterdiklerini hatırlatan Suriye meclis başkanı, iki ülkenin başta Filistin olmak üzere Yemen, Sudan ve Somali konusunda ortak görüşe sahip olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (37) içerik yüklenmiştir.