HaberlerArabistanDünyaİranOrtadoğu

İran ve Suudi Arabistan’ın işbirliği gelişiyor

İran bilim, araştırma ve teknoloji bakan yardımcısı ve Suudi bilim ve teknoloji kentinin başkanı, iki ülkenin İslam İşbirliği Teşkilatı çerçevesinde ortak bilimsel, teknolojik ve araştırma iş birliği yürütmeye hazır olduğunu duyurdu.

İRNA haber ajansının bildirdiğine göre İran Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Peyman Salehi ve Suudi Arabistan Kralı Abdülaziz Bilim ve Teknoloji Kenti Başkanı El-Desuki’nin Japonya’nın Kiyoto’daki STS Zirvesi oturum aralarında gerçekleşen görüşmesinde, iki taraf, birbirlerinin İslam dünyasındaki ülkelerinin önemini sıralarken, ikili formatta ve İslam İşbirliği Teşkilatı formatında ortak bilimsel, teknolojik ve araştırma işbirliğini yürütmeye hazır olduklarını vurguladı.
Bu toplantıda her iki taraf, birbirlerinin ilgi alanlarını açıklayarak, bilimsel ve teknolojik etkileşimlerin artırılması, bilimsel etkileşim ve iletişimin artırılması, iki ülke arasındaki ilişkilerin yeni turunda İslam dünyasının yaratılan fırsatlardan mümkün olduğunca yararlanabilmesine zemin hazırlanmasının gerekli olduğunu ifade etti. /

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (22) içerik yüklenmiştir.