HaberlerİranOrtadoğu

İran ve Türkiye arasında medya işbirliği gelişiyor

İran ve Türkiye arasında medya işbirliği geliştiği bildirildi.

IRNA haber ajansı başkanı Macid Omidi Şehreki Salı günü Ankara’da Türkiye dışişleri bakanlığı sözcüsü Levent Gümrükçü’yi ziyaretinde, IRNA ve AA arasında imzalanan anlaşmalar çerçevesinde iki haber ajansı arasında işbirliğinin geliştiğini belirtti.

Dünya medya alanında tek kutuplu olmaya doğru ilerlediğini belirten Şehreki, İran ve Türkiye bağımsız medya organlarını bir araya getirerek bu süreci engelleyebileceğini vurguladı.

Türkiye’de yaşanan son olaylara değinen Şehreki, bazı çevrelerin Türkiye’nin bu durumdan kurtulmasını istemediğini, ancak IRNA eskiden olduğu gibi Türkiye’nin gerçeklerini yansıtmayı sürdürdüğünü ifade etti.

Görüşmede Gümrükçü de iki ülke medya organları arasında gelişen işbirliğine temas ederek her iki tarafın bunda istekli olduğunu kaydetti.

Gümrükçü Türkiye’de yaşanan son olaylara da değinerek şu anda anormal bir durum söz konusu olmadığını, bu tür olayların her ülkede yaşandığını ve Türkiye güvenlik güçleri gerekli tedbirleri alarak olayları sonlandırmaya çalıştığını, ancak bazı medya organları olayları abartarak anormal ve korkunçmuş gibi yansıtmaya çalıştığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.