HaberlerİranOrtadoğuTürkiye

İran ve Türkiye uyuşturucu ile ciddi mücadele konusunda anlaşmaya vardı

İran ve Türkiye Uyulturucu ile Mücadele Polis güçleri toplantısın Ankara’da düzenlendi ve iki taraf da uyuşturucu ile ciddi mücadele konusunda anlaştı.

İran’ın Uyuşturucu ile Mücadele Polisi Başkanı Mesut Zahediyan, Ankara’da Uyuşturucu ile Mücadele Polis yetkilileri ile görüştü.

Taraflar görüşmede uyuşturucu ile mücadele konusunda ilişkilerin geliştirilmesi konusunda anlaştı. Taraflar görüşmede son aylardaki yapılan işbirlği ve ortak operasyonları masaya yatırarark işbirliğinin artması konusunda anlaşmaya vardılar.

Görüşmede bilgi ve tecrübelerin paylaşılması, Afganistan’da artan uyuşturucu üretimi ile mücadele, karapara aklama ile mücadele ve kimyasal uyuşturucu konuları taraflar arasında incelendi.

General Zahediyan, dün ayrıca İran’ın Ankara Büyükelçisi Mohammad İbrahim Taheriyan Ferd ile de görüştü.

Zahediyan görüşmede, İran’ın politikalarından birinin uyuştrucu kaçakçıları ile mücadele olduğunu belirterek, bugüne kadar bu yolda 3753 kişiyi şehit verdiklerini söyledi.

Tahriyen da kaçakçılıkla mücadelede sınırların denetimi ve kontrolünün ikili bir olay olduğunu ve iki ülke polis yetkililerinin iyi ilişkilerinin koordinasyonn sağlanması için gelişmesi ve derinleşmesi temennisinde bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.