HaberlerLatin Amerika

İran-Venezüela ilişkileri daha da gelişecek

Venezüella’nın Tahran Büyükelçiliği, İran ve Venezüella halklarını Siyonist İsrail ve ABD’nin savaş yanlısı projeleri karşısında uyanık olmaya ve aralarındaki ilişkilerini daha da yakınlaştırmaya çağırdı.

Venezüella’nın Tahran Büyükelçiliği, korsan İsrail Dışişleri Bakanlığı Latin Amerika ve Karaip İşleri Yöneticisi Dora Şavit’in, İranlıların bölge ülkelerini rahat gezebilmeleri için onlara sahte evrak temin edildiğine ilişkin son suçlamasını kesin bir ifadeyle yalanladı.

Venezüella’nın Tahran Büyükelçiliği konuyla ilgili olarak bir bildiri yayınlarken “Siyonistlerin bu ifadesi, İran ve Venezüella halk ve hükümetleri arasındaki işbirliği ve dayanışmayı zedeleme yolundaki en son suçlamaları sayılıyor. Bu arada ABD de, “İran’ın Venezüella’daki bulunuşundan kaygı duyduğunu” ifade etmekle İsrail’den yana tavır sergiliyor” diye vurguladı.

Venezüella’nın Tahran Büyükelçiliği söz konusu bildirisinin devamında kardeş İran ve Venezüella halklarını Siyonist İsrail ve ABD’nin savaş ve saldırıya dayalı plan ve projeleri karşısında uyanık ve dikkatli olmaya çağırırken “Bir kez daha kesin bir ifadeyle iki ülke ve iki bölge arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi gerektiğini vurguluyoruz” diye kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (1) içerik yüklenmiştir.