HaberlerİranLatin AmerikaOrtadoğu

İran, Venezuela’nın başarı ve gelişmesini kendi başarı ve gelişmesi olarak biliyor

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, bugün Venezuela Cumhurbaşkanı Nikolas Maduro’yu görüşmeye kabul etti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Venezuela Cumhurbaşkanı Nikolas Maduro’yu bugün kabul ettiği görüşmede, Venezuela’nın müstekbirler karşısında gösterdiği direnişe değinerek, “Bugün emperyalist politikalar insanların başına büyük bir bela olmuştur. Dolayısıyla bağımsız ülkelerin gelişip zafere ulaşmasının tek yolu ‘direniş’ ve ‘irade savaşlarında halk kitlelerine dayanmak’tan geçiyor” dedi.

ABD’nin Latin Amerika’da izlediği politikaya işaret eden Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, “ABD, Latin Amerika’yı kendi arka bahçesi olarak biliyordu, ancak Venezuela’nın eşsiz direnişi bu bölgeyi bağımsız bir bölgeye dönüştürdü” beyanında bulundu.

Düşmanların uyguladığı tüm yaptırım ve baskılara rağmen teknolojik ve bilimsel alanlarda İran İslam Cumhuriyeti’nin büyük gelişmeler kaydettiğini belirten Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, ayrıca İran ve Venezuela arasındaki ilişkilerin artırılması gerektiğini de vurgulayarak, “İran, Venezuela’nın başarı ve gelişmesini kendi başarı ve gelişmesi olarak biliyor” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (26) içerik yüklenmiştir.