HaberlerİranOrtadoğu

İran yakında yumuşak savaşta elde ettiği başarıları açıklayacak

İran İstihbarat Bakanı Vekili “Düşman mevcut şartlarda sanal alem oluşturmak ve yüklü bütçeler sarf etmekle İran’a karşı yoğunlaştırdığı yumuşak savaşında zafer kazanacağı umudu içerisinde. Biz de, İran’ın bu alandaki başarılarına ilişkin sevindirici haberleri yakında bildireceğiz” dedi.

İran İstihbarat Bakanı Vekili dün, “Yumuşak Savaşa Karşı İç Medyaların Stratejisi” adı altında düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada “İran düşmanları tarfından bu ülkeye karşı açılan psikolojik yumuşak savaş dosyalarının yakında kapanacağı ve İslami İran’ın yumuşak savaş zaferi unvanını Siyonist İsrail, ABD ve İngiltere’nin ellerinden alacağı müjdesini sizlere verebilirim” dedi.

Yumuşak savaşın çeşitli boyutlara sahip olduğu ve bunların incelenebileceğini belirten bu yetkili ayrıca “Esasen bu savaşın temellerinden biri ecnebilerdir. Bu savaşta, asıl hedeflerden biri, siyasetleri değiştirmektir. Zira bu durum, düşmanın diğer politikalarını garantileyebiliyor. Buna göre, yumuşak savaşta esas ok, istenmeyen siyaseti değiştirme hedefine doğru çevrilidir” diye konuştu.

İstihbarat Bakanı Vekili ayyıva “Yumuşak savaşın en önemli hedefi, ulusal hakimiyeti yıkmak ve onun yerine dışa bağımlı bir kukla devleti oturtmaktır” diye vurguladı.

İstihbarat Bakanı Vekili konuşmasının devamında “Düşman mevcut şartlarda sanal alem oluşturmak ve yüklü bütçeler sarf etmekle İran’a karşı yoğunlaştırdığı yumuşak savaşında zafer kazanacağı umudu içerisinde” derken ayrıca “Biz de, İran’ın bu alandaki başarılarına ilişkin sevindirici haberleri yakında bildireceğiz” müjdesini verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.