HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

İran Yargı Erki Başkanı: ABD’li yetkililer İran’a yönelik hatalarını telafi etsinler

İran Yargı Erki Başkanı, ABD’li yetkililerin geçmişte İran’a yönelik yaptığı hatalarını telafi etmeleri gerektiğini ifade etti.

Yargı Erki yetkilileriyle yaptığı görüşmede konuşan Ayetullah Amuli Laricani, ABD’li yetkililerin İran’a karşı çok hatalı geçmişlerini telafi etmeleri gerektiğini ifade ederek, İran’ın nükleer masada kudretle oturmasını başka şekillerde yorumlamaları ve eski hatalarının tamtamlığını yapmamaları gerektiğini vurguladı.

İran Yargı Erki Başkanı Ayetullah Sadık Amuli Laricani, ABD’li ve Batılı yetkililerin nükleer anlaşma sonrasında yeni İranofobi dalgasını yaymaya çalışmalarına işaretle, anlaşmadan sonra Parçin’le ilgili iddiaları başta olmak üzere İran aleyhinde propaganda yapmalarını yanlış ve anlaşmaya aykırı olarak niteledi.

Ayetullah Amuli Laricani, İmam Ali Hamaney’in nükleer silahların üretimi ve kullanımını haram kıldığını hatırlatarak, ABD’lilerin nükleer anlaşmadan sonra ve söz konusu fetvayı bilmelerine rağmen yine medya ortamında yaygara kopardığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.