AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

İran Yargı Gücü Başkanı: Gerçek İslam terörizme karşıdır

İran Yargı gücü başkanı, bir takım terörist gruplar, vahhabiler, selefi-tekfiri ve IŞİD tarafından tebliğ edilen İslam’ın gerçek, Muhammedi İslam ile hiçbir ilgisinin olmadığını söyledi.

Dün Avusturya cumhurbaşkanı Heinz Fischer ile görüşen İran yargı gücü başkanı Ayetullah Sadık Amoli Laricani, İran’ın İslami aklaniyet temelleri uyarınca dünyaya yeni siyasi bir yapı sistemi sunduğunu söyledi.

İran ana yasasında halkın kendi kaderini belirlemede çok önemli bir role sahip olduğunu belirten Ayetullah Laricani, İran’da halk katılımının, üst düzeydeki tüm yetkililerin direkt veya dolaylı olarak halkın oylarıyla belirlenmekte olduğunu söyledi.

Ayetullah Laricani, 14 asır önce İslam medeniyetinin temelinin atıldığını ve bu uygarlık uyarınca yetişen âlimlerin bugün Avrupa da bile büyük saygınlığa sahip olduklarını belirtti.

Avusturya cumhurbaşkanı Heinz Fischer de bu görüşmede İran’ın misafirperverliğinden dolayı teşekkürlerini bildirerek, tamamen bilinçli olarak İran’a geldiğini ve şu anda ikili görüşmeler için zamanın çok uygun olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.