FilistinHaberlerİranOrtadoğu

İran yargı kurumu insan haklarından Filistinlilere yönelik cinayete kınama

İslami İran Yargısı İnsan Hakları Kurumu, siyonistlerin Filistinlilere yönelik cinayetlerine gösterdiği tepkide, ”başta Amerika olmak üzere bölgenin diktatör rejimlerinin siyonist rejim İsrail’in cinayetlerinin failleri, (ortakları) olduklarını’ bildirdi.

Sözkonusu kurum tarafından yayınlanan bildiride, terör rejimi İsrail’in işlediği cinayet kınanırken, ”pazartesi günü Filistinlilere işlenen cinayetin ilk sıradaki suçlusunun Amerikan yönetimi olduğu, zira Kudüs’te büyükelçilik açarak bu rejimin kadın ve çocuklara yönelik cinayetlerine yeşil ışık yaktığını bildirdi.

Bildiride, batılı devletler ve bölgenin bazı diktatör rejimlerinin sessiz kalmaları ve hainliklerinin, terör rejimi İsrail’i daha da küstahlaştırdığına dikkat çekildi.

İran Yargısı İnsan Hakları Kurumu, Filistin halkıyla dayanışmasını ilan ederken, bölgesel ve uluslararası kuruluşlardan, siyonist İsrail rejimine cinayetlerini durdurması için baskı yapmaları ve siyonist rejimin elebaşlarının savaş suçuyla yargılanmaları istendi.

Sözkonusu bildiride, bütün müslüman milletler ve dünya özgürlükçülerinden, terör rejiminin Filistinlilere yönelik cinayetlerini ve Amerikan başkanı Trump’ın Kudüs’ü terör rejimi İsrail’in başkenti olarak tanıma girişimini protestolar düzenleyerek kınamaları ve mazlum Filistin halkının destekçileri olmaları istendi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Mayıs 2022 (6) içerik yüklenmiştir.