HaberlerİranOrtadoğu

İran yargısı: Trump, kendi ülkesinin derin krizleriyle ilgilensin

İslami İran Yargı erki insan hakları masası, Amerika’nın İran’daki son kargaşaları ve şiddet olaylarını desteklemesinin, Washington ve müttefiklerinin dış siyasetlerindeki hezimetlerini örtbas etmek amacıyla gerçekleştiğini duyurdu.

İslami İran Yargı erki insan hakları masası bu bağlamda yayınladığı bildiride, Amerika, İngiltere, Siyonist rejim, Suudi Arabistan, IŞİD teröristleri, Münafıklar terör örgütü ve bazı uluslararası insan hakları mekanizmalarının, İran’daki son olayların hamisi olduğunu duyurdu.

Bildiride şu ifadelere dikkat çekildi: Amerika’nın İran içişlerine yönelik müdahaleci girişimlerini arttırması, bu ülkenin insan haklarını ihlal eden ülkeler arasında başı çektiği bir sırada dikkat çekiyor ve bu yüzden Trump’ın diğer ülkelerin içişlerine müdahale edeceğine kendi ülkesinin sorunlarıyla ilgilenmesi gerekiyor.

BM insan hakları raportörleri ve insan hakları yüksek konseyi komiseryasının İran’da anarşistleri destekleme yönündeki tutumlarının esef vericiliğine dikkat çekilen bildiride, uluslararası insan hakları kurumlarının terörist gruplar ve suç işleyenleri destekleyerek, söz konusu gruplar için güvenli bir mekana dönüştüğü vurgulandı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.