HaberlerİranOrtadoğuYemen

İran, Yemen’de kaçırılan diplomatının kaderini takip ediyor

İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Emirabdullahiyan, Yemen’de kaçırılan İranlı diplomatın kaderini takip etmek üzere bir heyetin Yemen’e gideceğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı Arap-Afrika İşleri Yardımcısı Hüseyin Emirabdullahiyan, Yemen’de kaçırılan diplomat Nikbaht’ın can güvenliğinden Yemen Hükümetinin sorumlu olduğunun altını çizerek “İdari Ataşe Nikbaht’ın kaçırılışı bağlamında elde edilen ilk ip uçları Yemen’in başkenti Sana’da mevcut. Bu arada Nikbaht’ın kaderini takip etmek üzere bizim tarafımızdan da bir heyet Sana’ya gidiyor” dedi.

Emirabdullahiyan daha sonra, Yemen Dışişleri Bakanlığı ve bu ülkedeki ilgili diğer organların kaçırılma olayından sonra gösterdikleri sıkı çabalarından dolayı teşekkürlerini ifade ederek “Yemen yetkilileri bu meselenin mutlu sonla biteceği konusunda bize güvence verdi” diye konuştu.

Dışişleri Bakanlığı Arap-Afrika İşleri Yardımcısı Emirabdullahiyan ayrıca “Bu hadise bağlamında başlatılan çabaların bir an önce sonuç vermesi ve İdari Ataşemizin hemen serbest bırakılmasını temenni ediyoruz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (24) içerik yüklenmiştir.