HaberlerİranOrtadoğu

İran yumuşak tehditlere karşı durmak zorunda

İslam İnkılâbı Muhafızlar Ordusu Genel Komutanı Caferi, İran’ın bugün en çok ihtiyaç duyduğu şeyin siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomi konuları kapsayan yumuşak tehditlere karşılık verebilmesi olduğunu vurguladı.

İslam İnkılâbı Muhafızlar Ordusu Genel Komutanı General Caferi, Gönüllü asker direniş bölgeleri kapsamında düzenlenen gönüllü asker seminerinde yaptığı konuşmada, günümüzde İslami nizamımızı tehdit eden en önemli faktörün “yumuşak tehdit” olduğuna dikkat çekerken “Geçen yıldan itibaren Gönüllü asker Ordusunun yumuşak tehdit, iç derinlik kazandırma ve 20 milyonluk Ordu oluşturma gibi hususları kapsayan ana programları incelenmeye alınmıştı. Bir süre, esas tehdidin askeri saldırı olduğu zannediliyordu. Fakat mesele dakik olarak incelendiğinde, mevcut şartlarda bizim için en önemli ihtiyaç faktörünün yumuşak tehditlere karşılık verme gücü olduğu anlaşıldı” ifadesini kullandı.

General Caferi daha sonra yumuşak tehdit konusunun siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik meseleleri kendi kapsamına aldığını hatırlatarak “Bizim bugün bu mesele bağlamındaki stratejimiz, tehditlerin türü ve gerçekleştirilme zamanının tam olarak bilincinde olma ve ona göre önleyici programlar hazırlamaya dayanıyor” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (61) içerik yüklenmiştir.