İranLübnanOrtadoğu

İran, Zalimlere Karşı Oluşan Direniş Cephesinin Liderliğini Taşıyor

Lübnanlı uzman Ahmet Milli, ABD ve İsrail’in Mezhep ve Irkçılığı kullanarak, fitne yolundan ilerleyerek İslam dünyasında İslam ümmetini yok etmeye çalıştığını belirtti.

Lübnan uluslararası üniversitesinin Hukuk fakültesindeki hukuksal ve siyasi araştırmalar merkezinin Başkanı ve aynı zamanda söz konusu üniversitede uluslararası siyasetler hocası olan Ahmet Milli, şöyle devam etti:

İmam Humeyni Kudus gününü, İslam dünyasının vahdet günü olması ve aynı zamanda İslam ümmetinin yönünün Kudus ve Filistin’e dönmesi için seçti dolayısıyla günümüzde tanık olduğumuz düşman oyunları, İslam ümmetinin direnişinin bir göstergesidir ancak tüm koşullarda İslam dünyasının düşünürleri bu çabayı asla bırakmamalı ve Batının tefrika ve fitnesine karşı gelmelidir.

geriye kalan sadece iki cephe olacaktır bundan sonra, bir zalimler, ikincisi ise zalimlere karşı gelenler ve İran ikinci cephenin liderliğini taşıyor.

bundan ötürü gördüğümüz gibi Batılı güçler kendi orduları ile bölgeye girmedi, ve dünyanın her yerinden tekfircileri Suriye’ye sürükledi. Bunun nedeni Batının kendisinde Direniş cephesi ile karşı karşıya gelme gücü görmemesidir.

Biz bugün Sana’dan Musul’a kadar Direniş cephesinin ABD kötülüklerine karşı geldiğine tanık oluyoruz, tüm bu çabalar Filistin’i özgürlüğüne kavuşturmamızı sağlayan yolun açılması içindir.

Lübnanlı üniversite hocası röportajının sonunda, Suudi Arabistan konusunu ele alarak şöyle yorum yaptı:

Vahabiyet, terör gruplarının düşünce kaynağıdır, ve Suud ailesi kendisine Haremeyni şerifenin hizmetkarı olarak tanıtmaya çalışıyor oysaki Müslümanların ilk kıblesini unutmuş durumda.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.