HaberlerİranOrtadoğu

İran zorba emperyalistler için tehlikelidir

İslami Şura Meclisi Başkanı, Rehber’in sözlerine atıfta bulunarak, İran İslam Cumhuriyeti düzeninin stratejisi bölgesel savunma ve işbirliği üzerinde kurulu olduğunu söyledi.

Bugün Pazar meclisinin oturumu başlamadan önce konuşma yapan İslami Şura Meclisi Başkanı Dr. Ali Laricani, güçlü İran’ın bölgenin müslüman kardeş ülkeler için değil zorbalık yapan emperyalistler için tehlikeli olduğunu söyledi.

Cameran karüvazörünün inşası ve göreve başlamasından İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı ve Ordu’yu tebrik eden Ali Laricani, ülkenin iç gücüyle bu gibi savunma getirilerine ulaşıldığını ifade etti.

Laricani, İran İslam Cumhuriyeti’nin nükleer çalışmalarına yönelik yapılan olumsuz propagandalara işaret ederek, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Başkanı’nın raporu alet edilerek dünya kamuoyu saptırılmak istendiğini belirtti.

İslami Şura Meclisi Başkanı, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun alet edilmesinin bu uluslararası kurumun itibarının zedelenmesine yol açacağını vurgulayarak, “Zorba güçler bilmeki ki, İran milleti seçtiği yoldan geri dönmez ve kesinlikle milletin direnişiyle karşılaşacaklardır”dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.