HaberlerİranOrtadoğu

İran’a her türlü saldırı sert karşılık görecektir

İran genel kurmay başkanı Tümgeneral Ataullah Salihi, İran silahlı kuvvetlerinin, ülke topraklarına olası bir saldırıyı sert bir şekilde püskürtecek güçte olduğunu söyledi.

İran genel kurmay başkanı Tümgeneral Ataullah Salihi, İran’ın batısında Hemedan’da , hava kuvvetlerinin düzenlediği tatbikatın üçüncü aşaması münasebetiyle bölgede yaptığı açıklamasında, düzenlenen hava tatbikatının her aşaması başarıyla gerçekleştiğini ve silahlı kuvvetlerin düşmanların olası her türlü saldırısına karşı tam bir hazırlık içerisinde olduğunu bir kez daha göstermiştir dedi ve “iran silahlı kuvvetleri olası her türlü saldırıyı geri püskürtecek güçtedir” dedi.

İran silahlı kuvvetlerinin her an hazırlıklı olması için düzenlenen tatbikatlara işaret eden tümgeneral Ataullah Salihi, bu tatbikatlar hiçbir şekilde dost ülkeleri tehdit etmemektedir diye konuştu.

İran genel kurmay başkanı Tümgeneral Ataullah Salihi, İran’ı tehdit edenlerin çok iyi bilindiğine de dikkat çekerek, “İran silahlı kuvvetleri sürekli olarak tehditlere karşı hazırlıklıdır” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.