HaberlerİranOrtadoğu

İran’a saldırı İsrail’in anında yok olması demektir

İslami şura meclisi milletvekili Melik Muhammedi, İran’a veya nükleer tesislerine saldırının korsan İsrail’in yok olması demek olduğunu vurguladı.

Buşehr nükleer santralinin çalışmaya başlaması ve korsan İsrail’in bu santrale saldırı tehdidinde bulunmasını değerlendiren İslami şura meclisi milletvekili Melik Muhammedi, bu tehditlerin yeni bir konu olmadığını ve inkılabın ilk gününden beri söz konusu olduğunu kaydetti.

Melik Muhammedi, eğer düşmanın buna gücü yetseydi şimdiye kadar mutlaka yapmıştı, nitekim Irak, Afganistan, Lübnan ve Gazze’de masum insanları nasıl katlettiklerine hepimiz şahidiz, diye konuştu.

İranlı milletvekili Melik Muhammedi, İran’a veya nükleer tesislerine yapılacak bir saldırının korsan İsrail’in yok olması demek olduğunu, İran’ın bir saldırıya maruz kalması halinde gerekeni yapmakta bir an bile tereddüt etmeyeceğini , saldırıya yeltenen düşmanı yaptığına pişman edeceklerini ve Tel aviv’i siyonistler için yanan bir cehennem haline getireceklerini vurguladı.

Daha önce ce İslam İnkılabı Muhafızları Ordusu Komutanı, İran’a yapılacak her saldırıdan İsrail ve ABD’nin sorumlu olacağını ve bu durumda İran’ın siyonist işgal devleti İsrail’i haritadan silmek için tereddüt etmeyeceğini açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.