DünyaHaberlerKuzey Amerika

İran’a saldırmak çılgınlık olur

İngiltere’nin eski Savunma Bakanı yardımcılarından Stanly Urman, Ortadoğu bölgesinde savunma şemsiyesi meselesine değinerek artık nükleer İran’ı benimsememe tezini tekrarlamanın etkili olmadığını vurguladı.

Amerika’da yayınlanan Washington Post gazetesinde bir makale yazan Stanly Urman, Amerika dışişleri bakanı Hillary Clinton’un İran’ın nükleer programı ve Ortadoğu bölgesinde savunma şemsiyesi ile ilgili son açıklamalarına değinerek artık nükleer İran’ı benimsememe tezini tekrarlamanın etkili olmadığını vurguladı.

İngiltere’nin eski savunma bakanı yardımcısı Urman, Amerika’nın şu gerçeği kabul etmesi gerektiğini, İran’a karşı yumuşak tutumun Washington’un Tahran’a karşı zafiyetini yansıttığını ve nükleer İran’ı kabullenme anlamına geldiğini ileri sürdü.

İngiliz uzman yazısına şöyle devam etti: İsrailliler haklı. İran nükleer programından el çekmeyecektir ve hiç bir millet veya grup hiç bir şekilde bu ülkenin nükleer ilerlemesini engellemek için askeri operasyon yapmaya hazırlıklı değildir. Nükleer İran benimsenemez iddiaları da bundan önce hiç bir etkisi olmadı, bundan sonra da olmayacaktır.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.